Home Archiwum Praca - specjalista ds. ochrony przyrody - botanik
Praca - specjalista ds. ochrony przyrody - botanik PDF Drukuj Email
Archiwum ogłoszeń - Archiwum przetargów i ogłoszeń
wtorek, 12 listopada 2019 14:53

Kampinoski Park Narodowy

ogłasza nabór na stanowisko:

SPECJALISTY ds. OCHRONY PRZYRODY – BOTANIKA – 1 etat

O stanowisko mogą ubiegać się obywatele Unii Europejskiej oraz obywatele innych państw, którym na podstawie umów międzynarodowych lub przepisów prawa wspólnotowego przysługuje prawo do podjęcia zatrudnienia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

1. Wymiar czasu pracy – 1 pełen etat, praca na podstawie :

Umowa o pracę na stanowisku: specjalista ds. ochrony przyrody – botanik w Zespole Nauki i Monitoringu Przyrody wstępnie na czas określony 1 roku od 1 stycznia 2020 r. z możliwością zatrudnienia na czas nieokreślony w Służbie Parku Narodowego

2. Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  1. Udział w opracowywaniu planów i zasad ochrony, inwentaryzacji oraz monitoringu roślin gatunków zagrożonych, rzadkich i objętych ochroną na terenie KPN oraz inwazyjnych gatunków zielnych.

  2. Udział w organizowaniu i realizacji monitoringu szaty roślinnej, zwłaszcza flory, przy współudziale innych pracowników KPN oraz podmiotów zewnętrznych.

  3. Aktualizacja i uzupełnianie komputerowej bazy danych obejmującej wyniki prowadzonych badań i monitoringu (w tym katalogu flory) oraz ich analiza statystyczna.

  4. Tworzenie i prowadzenie zielnika KPN

  5. Gromadzenie publikacji i materiałów niepublikowanych dotyczących szaty roślinnej parku

  6. Współpraca, w zakresie wynikającym z wykonywanych zadań, z innymi komórkami organizacyjnymi KPN.

  7. Udzielanie konsultacji oraz przygotowywanie ekspertyz, raportów i opinii naukowych na rzecz Parku i instytucji zewnętrznych, w tym dotyczących planu ochrony parku i zadań ochronnych, dydaktyki, monitoringu i wydawnictw.

  8. Inicjowanie i prowadzenie badań naukowych dotyczących szaty roślinnej, zwłaszcza flory, współdziałanie z osobami i instytucjami naukowymi realizującymi takie badania na obszarze parku oraz ich opiniowanie.

  9. Prace twórcze:

- opracowywanie i publikacja artykułów w czasopismach naukowych,

- przedstawianie uzyskiwanych wyników na konferencjach naukowych,

- przygotowywanie publikacji popularno-naukowych na temat przyrody KPN,

- przygotowywanie i prowadzenie praktyk studenckich i ćwiczeń ze studentami.

  1. Pomoc merytoryczna dla ośrodków edukacyjnych KPN.

  2. Udział w formułowaniu wniosków o dotacje finansowe, ich realizacji i rozliczaniu.

  3. udział w przygotowywaniu i prowadzeniu zamówień publicznych, w tym m.in. przygotowywanie dokumentacji przetargowych, zgodnie z wytycznymi programowymi i przepisami wewnętrznymi KPN w zakresie rozeznania rynku i zasady konkurencyjności;

  4. Wykonywanie innych zadań na polecenie bezpośredniego przełożonego lub przełożonych wyższego stopnia.

W ramach tych obowiązków pracownik będzie podlegał bezpośrednio Kierownikowi Zespołu ds. Nauki i Monitoringu Przyrody w KPN.

3. Wymagania niezbędne konieczne do podjęcia pracy na danym stanowisku:

  • wykształcenie wyższe II stopnia: leśnictwo, biologia lub ochrona środowiska ze specjalizacją z zakresu botaniki, geobotaniki lub ekologii roślin, ewentualnie pokrewne;

  • znajomość: programów z pakietu MS Office, obsługi stron internetowych i urządzeń biurowych;

  • znajomość prawa dotyczącego ochrony przyrody i środowiska (w tym ustawy o ochronie przyrody, ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko, prawo ochrony środowiska);

  • predyspozycje do pracy w terenie;

  • prawo jazdy kat. B.

  • umiejętność pisania raportów, ekspertyz, opinii naukowych

  • dobra znajomość jęz. angielskiego w mowie i piśmie

4. Wymagania pożądane:

  • doświadczenie zawodowe związane z ochroną siedlisk i gatunków roślin;

  • znajomość flory i zbiorowisk roślinnych Polski nizinnej, w tym umiejętność rozpoznawania gatunków roślin, identyfikacji zbiorowisk roślinnych;

  • umiejętność interpretacji zjawisk i procesów zachodzących w przyrodzie;

  • co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe w prowadzeniu badań, inwentaryzacji i monitoringu szaty roślinnej;

  • udokumentowany udział w przynajmniej 1 projekcie finansowanym ze środków Unii Europejskiej;

  • prowadzenie badań lub monitoringu we współpracy z Kampinoskim Parkiem Narodowym;

  • znajomość programów GIS;

  • kursy i szkolenia poświadczone odpowiednimi certyfikatami z zakresu realizacji i rozliczania projektów finansowanych przez Unię Europejską;

  • doświadczenie w prowadzeniu badań na stałych powierzchniach badawczych i/lub monitoringu w ramach Państwowego Monitoringu Środowiska;

  • znajomość ustawy Prawo Zamówień Publicznych;

  • doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych/edukacyjnych dla młodzieży i dorosłych;

  • gotowość do podróży służbowych w ramach obowiązków pracy.

5. Predyspozycje osobowościowe

  • dobra organizacja pracy, samodzielność;

  • komunikatywność, umiejętność pracy w zespole

  • dyspozycyjność;

  • wysoka kultura osobista;

  • dokładność, sumienność, zaangażowanie i uczciwość w wykonywaniu obowiązków;

6. Wymagane dokumenty:

− list motywacyjny;

− życiorys zawodowy (CV);

− dokumenty potwierdzające wykształcenie i kwalifikacje zawodowe;

− dokumenty potwierdzające staż pracy i doświadczenie zawodowe;

− oświadczenie o pełnej zdolności do czynności prawnych, korzystaniu w pełni z praw publicznych, oraz o niekaralności za przestępstwa popełnione umyślnie;

− zgoda na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. – RODO (wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 1 do niniejszego ogłoszenia o naborze).

7. Miejsce składania dokumentów i informacje dodatkowe:

− wymagane dokumenty proszę składać osobiście w zaklejonej kopercie do siedziby Parku lub przesyłać pocztą na adres Kampinoskiego Parku Narodowego, ul. Tetmajera 38, 05-080 Izabelin, z dopiskiem: „Nabór na botanika”.

− termin składania dokumentów: do 30.11.2019 r. (decyduje data wpływu do KPN);

− postępowanie konkursowe w formie rozmowy kwalifikacyjnej z Kandydatami spełniającymi wymogi określone w ogłoszeniu przeprowadzi dyrektor Parku, bądź osoby wyznaczone przez dyrektora;

− Kandydaci zakwalifikowani do postępowania konkursowego zostaną poinformowani o terminie rozmowy kwalifikacyjnej telefonicznie;

− postępowanie kwalifikacyjne może być zakończone w każdej chwili bez rozstrzygnięcia;

8. Informacja o warunkach pracy na danym stanowisku:

Praca biurowo – terenowa, wykonywana na obszarze Kampinoskiego Parku Narodowego. Wynagrodzenie wg zasad obowiązujących w Kampinoskim Parku Narodowym.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 informujemy, że:

  1. Administratorem przetwarzającym Pani(a) dane osobowe jest Dyrektor Kampinoskiego Parku Narodowego, z siedzibą w Izabelinie, ul Tetmajera 38.
  2. W Kampinoskim Parku Narodowym wyznaczony został Inspektor Ochrony Danych, mail: iod@kampinoski-pn.gov.pl.
  3. Pani(a) dane osobowe będą przetwarzane w celu przeprowadzenia rekrutacji na stanowisko wymienione w ogłoszeniu o naborze, podstawą prawną przetwarzania jest kodeks pracy.
  4. Pani(a) dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.
  5. Pani(a) dane osobowe będą przechowywane przez okres trwania rekrutacji.
  6. Posiada Pani(-) prawo żądania dostępu do treści swoich danych, prawo ich sprostowania, usunięcia, prawo do przenoszenia danych.
  7. Posiada Pani(a) prawo wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych jeżeli uzna Pani(a), że przetwarzanie narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  8. Przetwarzanie podanych przez Panią(-) danych osobowych nie będzie podlegało zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, o którym mowa w art. 22 ust. 1 i 4 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
Poprawiony: czwartek, 05 grudnia 2019 14:22