Home Archiwum Sporządzenie dokumentacji projektowej (polana i parking Truskaw) - ogłoszenie o przetargu
Sporządzenie dokumentacji projektowej (polana i parking Truskaw) - ogłoszenie o przetargu PDF Drukuj Email
Archiwum ogłoszeń - Archiwum przetargów i ogłoszeń
poniedziałek, 23 grudnia 2019 13:35

DE-Tur/370/16-3/19
Izabelin, 23.12.2019 r.


OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU
w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego na:
Sporządzenie dokumentacji projektowej zagospodarowania parkingu i polany Truskaw, szlaku łącznikowego, ścieżki spacerowej oraz modernizacji ścieżki dydaktycznej „Do Karczmiska” wraz z nadzorem autorskim

I. nazwa i adres zamawiającego:
Kampinoski Park Narodowy z siedzibą 05-080 Izabelin, ulica Tetmajera 38,
tel. 22 722-60-01, fax. 22 722-65-60, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

II. tryb zamówienia:
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r., poz. 1843)

III. adres strony internetowej:
www.kampinoski-pn.gov.pl
www.bip.kampinoski-pn.gov.pl

IV. przedmiot i zakres zamówienia:

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie pełnej dokumentacji projektowej zagospodarowania parkingu i polany rekreacyjnej Truskaw, szlaku łącznikowego z Truskawia do Palmir, ścieżki spacerowej oraz modernizacji ścieżki dydaktycznej „Do Karczmiska”, wraz z wymaganymi uzgodnieniami i pozwoleniami, w tym przygotowanie kompletnego wniosku o pozwolenie na budowę i uzyskanie na jego podstawie w imieniu Zamawiającego prawomocnej (wykonalnej) decyzji o pozwoleniu na budowę wydanej przez Starostę Warszawskiego Zachodniego, uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego (jeżeli okaże się wymagane), a także zapewnienie nadzoru autorskiego przez projektantów (autorów projektu) przez cały czas trwania inwestycji, zgodnie z wymogami Zamawiającego określonymi w treści SIWZ i jej załącznikami (w szczególności zgodnie z Wytycznymi projektowymi, stanowiącym Załącznik nr 1 do SIWZ). Cały obszar objęty inwestycją znajduje się w powiecie warszawskim zachodnim, gminie Izabelin, obrębie ew. Truskaw, działki ew. nr 33, 222/5, 223, 226, 227, 232, 1451, 1457, 1465, 1482, 1483, 1484, 1485, 1487, 1489 (Zamawiający dysponuje prawem do dysponowania przedmiotowymi działkami na cele budowlane).

Zadanie dofinansowane ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, w projekcie realizowanym na podstawie umowy o dofinansowanie nr POIS.02.04.00-00-0049/17-00 z dn. 27.03.2018 r.

Wspólny Słownik Zamówień CPV:

43325000-7 – wyposażenie parków i placów zabaw

71220000-6 – usługi projektowania architektonicznego

71242000-6 – przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71244000-0 – kalkulacja kosztów, monitoring kosztów

71248000-8 – nadzór nad projektem i dokumentacją

71320000-7 – usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71332000-4 – geotechniczne usługi inżynieryjne

71400000-2 – usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu

71420000-8 – architektoniczne usługi zagospodarowania terenu

V. informacja o możliwości lub wymogu złożenia oferty wariantowej:
Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych.

VI. termin wykonania zamówienia

Etap I – przygotowanie wariantowych koncepcji zagospodarowania terenu w oparciu o wytyczne i wskazówki Zamawiającego, przedstawienie Zamawiającemu przygotowanego projektu budowlanego do akceptacji przed wystąpieniem Wykonawcy do Starosty Warszawskiego Zachodniego z wnioskiem o pozwolenie na budowę – do dnia 09.03.2020 r.;

Etap II – zakończenie całości prac projektowych, w tym dostarczenie pełnej dokumentacji projektowej wraz z wymaganymi zezwoleniami, uzgodnieniami i opiniami, w tym prawomocnej (wykonalnej) decyzji o pozwoleniu na budowę oraz projektem wykonawczym, do siedziby Zamawiającego – do dnia 15.06.2020 r.;

Etap III – zakończenie sprawowania nadzoru autorskiego – do czynności odbioru końcowego i uzyskania pozwolenia na użytkowanie włącznie, nie później jednak niż do dnia 31.12.2021 r. (w przypadku konieczności wydłużenia terminu zakończenia robót budowlanych Zamawiający zastrzega możliwość wydłużenia terminu wykonania umowy w zakresie nadzoru autorskiego w formie aneksu do umowy).

VII. warunki udziału w postępowaniu oraz podstawy wykluczenia
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:
1) nie podlegają wykluczeniu;
2) spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące:
a) kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów.
Zamawiający nie precyzuje opisu sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku.
b) sytuacji ekonomicznej lub finansowej.
Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że posiada środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości, co najmniej 50 000,00 PLN (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100).
c) zdolności technicznej lub zawodowej.
i. Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże posiadanie wiedzy i doświadczenia wyrażające się w wykonaniu należycie, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – to w tym okresie co najmniej 1 zamówienia na usługi, których przedmiotem było wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę dla inwestycji dotyczącej zagospodarowania terenu zieleni, obejmującej budowę parkingu o nawierzchni przepuszczalnej o powierzchni min. 1 tys. m2 z elementami małej architektury o charakterze zabawowym, edukacyjnym i/lub turystycznym, z załączeniem dokumentów potwierdzających, że usługi te zostały wykonane należycie;
ii. Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował następującymi osobami odpowiedzialnymi za wykonanie prac projektowych, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia:
co najmniej 1 osobą mającą pełnić funkcję kierownika zespołu projektowego – projektanta posiadającego:
uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej;
wpis do rejestru właściwej izby samorządu zawodowego oraz aktualne wymagane ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej ze wskazaniem jego okresu ważności;
co najmniej 1 osobą mającą pełnić funkcję projektanta w branży drogowej, posiadającą:
uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności drogowej;
wpis do rejestru właściwej izby samorządu zawodowego oraz aktualne wymagane ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej ze wskazaniem jego okresu ważności;
co najmniej 1 osobą mającą pełnić funkcję projektanta w branży wodno-kanalizacyjnej, posiadającą:
uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych;
wpis do rejestru właściwej izby samorządu zawodowego oraz aktualne wymagane ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej ze wskazaniem jego okresu ważności;
co najmniej 1 osobą mającą pełnić funkcję projektanta – architekta krajobrazu, posiadającą:
odpowiednie uprawnienia do projektowania zagospodarowania terenów zieleni o wykształceniu architekta krajobrazu lub pokrewnym.
W przypadku obywateli państw Europejskich Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej muszą oni spełniać wymogi w art. 12a ustawy Prawo budowlane, z których wynika, że samodzielne funkcje techniczne w budownictwie mogą również wykonywać osoby, których odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach ustawy o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej, w tym z uwzględnieniem postanowień ustawy z dnia 22.12.2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2016 r., poz. 65).
Zamawiający dopuszcza pełnienie przez jedną osobę nie więcej niż dwóch funkcji pod warunkiem spełniania przez tą osobę warunków w zakresie posiadanych uprawnień i kwalifikacji dla tych funkcji, do których pełnienia zostanie wskazana.
2. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu dokonana zostanie zgodnie z formułą „spełnia” / „nie spełnia”, w oparciu o informacje nadesłane w ofercie, następnie potwierdzone w dokumentach lub oświadczeniach, o których mowa w rozdz. VII SIWZ.
3. Zamawiający na każdym etapie postępowania może uznać, że Wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych Wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze Wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia.
4. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo w formie pisemnej (oryginał lub kopia potwierdzona za zgodność z oryginałem przez notariusza) należy dołączyć do oferty.
5. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunki, o których mowa w rozdz. V. 1. 2) SIWZ zostaną uznane za spełnione, jeżeli warunki te spełnia co najmniej jeden z Wykonawców lub Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia łącznie.
6. Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków, o których mowa w rozdz. V. 1. 2) lit. b-c SIWZ w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji ekonomicznej lub finansowej innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków prawnych.
7. Zamawiający jednocześnie informuje, że „stosowna sytuacja” o której mowa w rozdz. V. 6 SIWZ wystąpi wyłącznie w przypadku kiedy:
1) Wykonawca który polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów, udowodni Zamawiającemu, że realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, w szczególności przedstawiając zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia;
2) Zamawiający oceni czy udostępniane Wykonawcy przez inne podmioty zdolności techniczne lub zawodowe lub ich sytuacja finansowa lub ekonomiczna, pozwalają na wykazanie przez Wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz zbada, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 13–22 i art. 24 ust. 5 ustawy PZP;
3) w odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, wykonawcy mogą polegać na zdolnościach innych podmiotów, jeśli podmioty te zrealizują roboty budowlane, dostawy lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane.

VIIa) wykaz oświadczeń lub dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia
1. Do oferty każdy Wykonawca musi dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie w zakresie wskazanym w Załączniku nr 3 do SIWZ. Informacje zawarte w oświadczeniu będą stanowić wstępne potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu.
2. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców oświadczenie, o którym mowa w rozdz. VII. 1 SIWZ składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenie to ma potwierdzać spełnianie warunków udziału w postępowaniu, brak podstaw wykluczenia w zakresie, w którym każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia.
3. Zamawiający żąda, aby Wykonawca, który zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu zamieścił informacje o podwykonawcach w oświadczeniu, o którym mowa w rozdz. VII. 1 SIWZ.
4. Wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełnienia - w zakresie, w jakim powołuje się na ich zasoby - warunków udziału w postępowaniu składa także oświadczenie, o którym mowa w rozdz. VII. 1 SIWZ dotyczące tych podmiotów.
5. Wykonawca, który polega na zdolnościach innych podmiotów, musi udowodnić Zamawiającemu, że realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, w szczególności przedstawiając zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia.
6. W celu oceny czy Wykonawca polegając na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów na zasadach określonych w art. 22a ustawy PZP, będzie dysponował niezbędnymi zasobami w stopniu umożliwiającym należyte wykonanie zamówienia publicznego oraz oceny, czy stosunek łączący Wykonawcę̨ z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, Zamawiający żąda dokumentów, które określają̨ w szczególności:
a) zakres dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu;
b) sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu przez Wykonawcę̨, przy wykonywaniu zamówienia publicznego;
c) zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia publicznego;
d) czy podmiot, na zdolnościach którego Wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, zrealizuje usługi, których wskazane zdolności dotyczą̨.
7. Zamawiający przed udzieleniem zamówienia, wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 5 dni, terminie aktualnych na dzień złożenia następujących oświadczeń lub dokumentów:
a) informacja banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy, wystawioną nie wcześniej niż 1 miesiąc przed upływem terminu składania ofert. Jeżeli z uzasadnionej przyczyny Wykonawca nie może przedstawić dokumentów dotyczących sytuacji finansowej lub ekonomicznej wymaganych przez Zamawiającego, może przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnianie opisanego przez Zamawiającego warunku;
b) wykaz usług wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane (zgodnie z Załącznikiem nr 5 do SIWZ) oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy; w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu;
c) wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia: kierownika zespołu projektowego, projektanta w branży drogowej, projektanta w branży wodno-kanalizacyjnej oraz architekta krajobrazu, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami. W wykazie należy zamieścić oświadczenie, że osoby które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia posiadają wymagane uprawnienia (Zamawiający wezwie do przedłożenia niniejszego wykazu, jeżeli nie zostanie on złożony przez Wykonawcę wraz z ofertą w celu wykazania dodatkowego doświadczenia zespołu w zakresie podlegającym ocenie jako jedno z kryteriów oceny ofert, zgodnie z rozdziałem XIV SIWZ).
VIII. informacja na temat wadium
1. Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości 4 000,00 PLN (słownie: cztery tysiące złotych 00/100), przed upływem terminu składania ofert.
2. Wadium może być wniesione w:
a) pieniądzu;
b) poręczeniach bankowych, lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
c) gwarancjach bankowych;
d) gwarancjach ubezpieczeniowych;
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 09.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2016 r. poz. 359).
3. Wadium w formie pieniądza należy wnieść przelewem na konto w Banku Gospodarstwa Krajowego nr rachunku 26 1130 1017 0020 1381 5690 0001, z dopiskiem na przelewie: „Wadium w postępowaniu DE-Tur/370/16/19 na sporządzenie dokumentacji projektowej”.

IX. kryteria oceny ofert i ich znaczenie
1. Za ofertę najkorzystniejszą zostanie uznana oferta zawierająca najkorzystniejszy bilans punktów
w kryteriach:
a) Łączna cena ofertowa brutto – C;
b) Okres gwarancji jakości (w latach) – G;
c) Termin wykonania zamówienia – T;
d) Doświadczenie zespołu – D.
2. Powyższym kryteriom Zamawiający przypisał następujące znaczenie:
Łączna cena ofertowa brutto – waga 60%
C = Cena najtańszej oferty / Cena badanej oferty x 60 pkt
Okres gwarancji jakości – waga 20%
G = Okres gwarancji badanej oferty / Maksymalny okres gwarancji spośród badanych ofert x 20 pkt
Termin realizacji zamówienia – waga 10%
T= 2 pkt. (za skrócenie terminu realizacji zamówienia z zakresie Etapu II zamówienia o 7 dni),
5 pkt. (za skrócenie terminu realizacji zamówienia z zakresie Etapu II zamówienia o 14 dni),
10 pkt. (za skrócenie terminu realizacji zamówienia z zakresie Etapu II zamówienia o 21 dni),
0 pkt. – za realizację zamówienia w zakresie Etapu II bez skrócenia terminu, tj. do 15.06.2020 r.
Doświadczenie zespołu – waga 10%
C = Doświadczenie zawodowe (ile razy dana funkcja była pełniona przez projektanta) / Największe wykazane doświadczenie zawodowe spośród badanych ofert x 10 pkt
3. Całkowita liczba punktów, jaką otrzyma dana oferta, zostanie obliczona wg poniższego wzoru:
L = C + G + T + D
gdzie:
L – całkowita liczba punktów,
C – punkty uzyskane w kryterium „Łączna cena ofertowa brutto”,
G – punkty uzyskane w kryterium „Okres gwarancji jakości (w latach)”,
T – punkty uzyskane w kryterium „Termin wykonania zamówienia”,
D – punkty uzyskane w kryterium „Doświadczenie zespołu”.
4. Ocena punktowa w kryterium „Łączna cena ofertowa brutto” dokonana zostanie na podstawie łącznej ceny ofertowej brutto wskazanej przez Wykonawcę w ofercie, przeliczonej według wzoru opisanego w tabeli powyżej.
5. Ocena punktowa w kryterium „Okres gwarancji jakości (w latach)” dokonana zostanie na podstawie zadeklarowanego okresu gwarancji na wykonane prace projektowe wskazanego przez Wykonawcę w ofercie, przeliczonego według wzoru opisanego w tabeli powyżej. Przy czym Zamawiający ustala minimalny okres gwarancji na 2 lata i maksymalny termin gwarancji na 5 lat.
6. Ocena punktowa w kryterium „Termin wykonania zamówienia” dokonana zostanie na podstawie zadeklarowanego w Formularzu Ofertowym terminu wykonania zamówienia w zakresie Etapu II – zakończenie całości prac projektowych. Do umowy zostanie wpisany termin wskazany przez Wykonawcę. W przypadku, gdy Wykonawca nie wskaże w Formularzu Ofertowym liczby dni o które oferuje skrócenie zamówienia, Zamawiający przyjmie termin wykonania zamówienia wskazany w rozdziale IV SIWZ, za który nie będą przyznawane punkty.
7. Ocena punktowa w kryterium „Doświadczenie zespołu” dokonana zostanie na podstawie tego ile razy funkcja projektanta była pełniona przez osobę wskazaną w wykazie osób które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia (Załącznik nr 6 do SIWZ), jako kierownik zespołu projektowego, zgodnie z rozdziałem V ust. 1 pkt. 2 lit. c SIWZ. Zamawiający przyzna punkty za posiadanie doświadczenia przez osobę mającą pełnić funkcję kierownika zespołu projektowego w przedmiotowym zamówieniu przy sporządzeniu dokumentacji projektowej dla obiektu objętego obszarową formą ochrony przyrody (np. park narodowy, rezerwat przyrody, obszar Natura 2000), która to dokumentacja otrzymała prawomocną (wykonalną) decyzję o pozwoleniu na budowę. Oceniane będzie wyłącznie doświadczenie wskazane ponad minimalne do wykazania spełniania warunku udziału w postępowaniu, jednak nie więcej niż 5 projektów (jeżeli Wykonawca wykaże większe doświadczenie, podczas oceny Zamawiający przyjmie maksymalną liczbę: 5-krotność pełnienia funkcji projektanta). o oceny Zamawiający będzie brał pod uwagę doświadczenie zdobyte w okresie ostatnich 10 lat przed upływem terminu składania ofert (liczba zrealizowanych zamówień/usług; maksymalnie 5). Wykonawcy zobowiązani są wskazać w treści wykazu osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia (w wyodrębnionej części) doświadczenie, polegające na wykonaniu wskazanych wyżej usług przez wskazaną osobę (kierownika zespołu projektowego), z podaniem nazwy podmiotu zlecającego wykonanie usług i nazwy/przedmiotu inwestycji. Wartość kryterium wyliczona zostanie według wzoru opisanego w tabeli powyżej.
8. Punktacja przyznawana ofertom w poszczególnych kryteriach będzie liczona z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. Najwyższa liczba punktów wyznaczy najkorzystniejszą ofertę.
9. Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, którego oferta odpowiadać będzie wszystkim wymaganiom przedstawionym w ustawie PZP oraz w SIWZ i zostanie oceniona jako najkorzystniejsza w oparciu o podane kryteria wyboru.
10. Jeżeli nie będzie można dokonać wyboru oferty najkorzystniejszej ze względu na to, że dwie lub więcej ofert przedstawia taki sam bilans ceny i pozostałych kryteriów oceny ofert, Zamawiający spośród tych ofert dokona wyboru oferty z niższą ceną (art. 91 ust. 4 ustawy PZP), a jeżeli zostały złożone oferty o takiej samej cenie, Zamawiający wzywa Wykonawców, którzy złożyli te oferty, do złożenia w terminie określonym przez Zamawiającego ofert dodatkowych.

X. termin składania ofert, adres, na który oferty muszą zostać wysłane, oraz język w jakim muszą one być sporządzone
termin składania ofert: 03.01.2020 r., do godziny 9:30
adres: Kampinoski Park Narodowy ul. Tetmajera 38, 05-080 Izabelin
Oferta musi być sporządzona w języku polskim. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.

XI. termin związania ofertą
1. Termin związania z ofertą wynosi 30 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert (art. 85 ust. 5 ustawy PZP).
2. Wykonawca może przedłużyć termin związania ofertą, na czas niezbędny do zawarcia umowy, samodzielnie lub na wniosek Zamawiającego, z tym że Zamawiający może tylko raz, co najmniej na 3 dni przed upływem terminu związania ofertą, zwrócić się do Wykonawców o wyrażenie zgody na przedłużenie tego terminu o oznaczony okres, nie dłuższy jednak niż 60 dni.

XII. informacja o zamiarze zawarcia umowy ramowej
Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.

XIII. informacja o zamiarze ustanowienia dynamicznego systemu zakupów wraz z adresem strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów
Zamawiający nie zamierza ustanawiać dynamicznego systemu zakupów.

XIV. informacja o przewidywanym wyborze najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej wraz z adresem strony internetowej, na której będzie prowadzona aukcja elektroniczna
Zamawiający nie zamierza stosować aukcji elektronicznej.

XV. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych.

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA:
Nazwa pliku: SIWZ zagospodarowanie polany Truskaw dokumentacja projektowa.pdf (Szczegóły)
Typ: pdf
Rozmiar: 4,668.59 Kb
załączniki w wersji edytowalnej:
Nazwa pliku: zagospodarowanie polany Truskaw formularz ofertowy edytowalny.doc (Szczegóły)
Typ: doc
Rozmiar: 339.00 Kb

PYTANIA I ODPOWIEDZI

PYTANIE 1: […] proszę o odpowiedź Zamawiającego, czy posiada niezbędny materiał do prowadzenia prac projektowych:
- koncepcję zagospodarowania terenu- obejmującą wskazany zakres,
- mapę do celów projektowych dla wskazanego terenu wraz z niezbędnym kołnierzem (30 m), w odpowiedniej skali,
- warunki gestorów sieci, - wszystkich niezbędnych uwzględnionych przez Zamawiającego w procesie inwestycji,
- inwentaryzację zieleni i terenu, - wykonaną na mapie DCP- podlegającą zakresowi inwestycji,
- gospodarkę zieleni, elementy podlegające rozbiórkom.
ODPOWIEDŹ 1: Zamawiający nie posiada wskazanych opracowań i dokumentów. Stanowią one elementy objęte przedmiotem zamówienia – do pozyskania / stworzenia przez projektanta w ramach Etapu I zamówienia.
PYTANIE 2: Wnoszę o zmiany zapisów SIWZ pkt V, ppkt.1, 2) c.: […] tzn. wykazanie wiedzy i doświadczenia w okresie 5 lat przed upływem terminu składania ofert.
ODPOWIEDŹ 2: Przedmiotowy warunek udziału w postępowaniu określony został zgodnie z §2 ust. 4 pkt 2) Rozporządzenia Ministra Rozwoju z dn. 26.07.2016 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w związku z czym zamawiający nie widzi możliwości wydłużenia okresu wykonywania usług niezbędnych do wykazania przez wykonawcę posiadania wiedzy i doświadczenia wystarczających do udziału w zamówieniu z 3 do 5 lat.
Poprawiony: piątek, 31 stycznia 2020 00:15