Home Ogłoszenia Korekta planu redukcji zwierząt łownych na rok 2017 na obszarze strefy ochronnej zwierząt łownych wokół Kampinoskiego Parku Narodowego
Korekta planu redukcji zwierząt łownych na rok 2017 na obszarze strefy ochronnej zwierząt łownych wokół Kampinoskiego Parku Narodowego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Adrian Biedka   
wtorek, 19 września 2017 10:40

Zmiana planu redukcji zwierząt łownych na rok 2017 na obszarze strefy ochronnej zwierząt łownych wokół Kampinoskiego Parku Narodowego.

 

Zwierzyna

Plan redukcji (szt.)

Dziki

1000

Jelenie

Byki

3

Łanie

2

Cielęta

2

Sarny

Kozły

35

Kozy

40

Koźlęta

15

Bażanty

50

Lisy

Bez ograniczeń

Jenoty

Bez ograniczeń

Norki amerykańskie

Bez ograniczeń

Szopy pracze

Bez ograniczeń

Odstrzały redukcyjne wykonywane są zgodnie z Ustawą Prawo Łowieckie oraz Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 1 sierpnia 2017 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie okresów polowań na zwierzęta łowne.

UZASADNIENIE:

Działania te wynikają z rekomendacji „Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w zakresie niezbędnych działań dla ograniczenia rozprzestrzeniania się ASF na terenie RP”. Określono w nich, że dla zahamowania rozprzestrzeniania się tej choroby zagęszczenie populacji dzików na obszarze kraju nie powinno przekroczyć 0,1 osobnika/km2 na wschód od Wisły oraz 0,5 osobnika/km2 na zachód od Wisły.